T.C. Kırklareli Üniversitesi
Vize Meslek Yüksekokulu

Yüksekokulumuzu Kazan Öğrencilerin Ön Kayıt ve Kayıt İşlemleri

Bu haber 28.08.2012 tarihinde yayınlandı ve toplam 4274 kez okundu. Bu haber kategorisinin RSS beslemesi için tıklayınız.
Yüksekokulumuza ilk defa kayıt yaptırmaya hak kazanmış öğrencilerin kayıtları aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

KAYIT ÖNCESİ YAPILACAK İŞLEMLER


1-Öğrenci Numaranızı Öğrenmek: http://obs.kirklareli.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx adresine giriş yapınız. T.C Kimlik numaranızı sisteme girip, öğrenci numaranızı öğrenebilirsiniz.


2-Önkayıt Yaptırmak: http://obs.kirklareli.edu.tr/oibs/ogrsis/ogr_on_kayit_op.aspx adresini tıklayınız. T.C. kimlik numaranızı, baba adınızı ve doğum tarihini girdikten sonra sisteme giriş yapıp, Ön Kayıt Formunu doldurabilirsiniz. Ön Kayıt Formunu doldurmak zorunludur.

 

(1. ve 2. adımları 24.08.2012 tarihinden itibaren uygulayabilirsiniz.)


3- Katkı Payını/Öğretim Ücretini Yatırmak: Bulunduğunuz ildeki Ziraat Bankası 'na gidip öğrenci numaranızı ve isminizi söyleyerek öğrenci katkı payınızı yatırabilirsiniz. Kayıt yaptıracak öğrenciler için katkı payı/öğrenim ücretini yatırma tarihi 03-07 Eylül 2012' dir. Katkı Payı/Öğretim Ücreti Bakanlar Kurulu Kararı ile açıklanacak olup, bu seneki katkı payları henüz açıklanmamıştır.


4-Ekte bulunan Öğrenci Bilgi Formunu Doldurmak: ekte sunulan Kırklareli Üniversitesi  Öğrenci Tanıtım Formunu mutlaka  kayda gelmeden önce eksiksiz ve doğru olarak doldurup imzalayınız. Tıklayınız

 
5- Yabancı Dil Muafiyet Formunu Doldurmak: Öğrenci, Yabancı Dil Muafiyet Sınavına girmek istiyorsa aşağıdaki formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurup imzalamak zorundadır. Yabancı Dil Sınavına girmek zorunlu değildir. Mezuniyet notunu yüksek tutmak isteyen öğrenci için muafiyet sınavı tavsiye edilmez. Tıklayınız.

(4. ve 5. Maddelerde geçen formlar 24.08.2012 tarihinde eklenecektir)

6-Kayıt İçin Gerekli Diğer Belgeleri Temin Etmek:


KESİN KAYIT İŞLEMLERİ:
Kırklareli Merkez Şehirlerarası Otobüs Terminalinin Arkasında bulunan Rektörlük Binasında 07.09.2012 Cuma Günü (tek gün) yapılacaktır.

  NOT: Kayıt gününden önce gelen öğrencilerin kayıtları yapılmayacaktır!
*Ön kayıt işleminizi http://obs.kirklareli.edu.tr/oibs/ogrsis/ogr_on_kayit_op.aspx adresine (24.08.2012 tarihinden itibaren) tıklayarak, T.C. Kimlik No, baba adı ve doğum tarihi bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra bulunduğunuz yerdeki en yakın T.C. Ziraat Bankası Şubesine gidip, aşağıdaki bağlantıdan öğreneceğiniz öğrenci numaranızı ve Üniversitemizin ismini vererek öğrenim ücreti/katkı payınızı yatırınız.


Öğrenci numaranızı öğrenmek için tıklayınız (24.08.2012 tarihinden itibaren)


* Tüm eksik bilgileri doldurduktan sonra "Kaydet" butonuna basınız. Böylece internetten ön kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır. "Yazdır" butonuna basıp çıktısını alarak tarih ve imzanızı atınız. Bu belgeyi kaybetmeyiniz. 03-07 Eylül 2012 tarihleri arasında yapılacak olan kesin kayıtlar için gelirken aşağıdaki evraklarla beraber söz konusu belgeyi Kayıt Bürosundaki görevlilere teslim ediniz.

KESİN KAYIT İÇİN İSTENEN BELGELER :


a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

b) Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

ç) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge [Ziraat Bankası Şubesine öğrenci numaranızı ve isminizi söyleyerek öğrenim katkı payını yatırabilirsiniz. Ücretinizi yatırırken banka görevlisine isminizi teyit ettiriniz. (Aldığınız dekontları kayıt esnasında kayıt görevlisine teslim etmeniz gerekmektedir.)]

d) Nüfus Cüzdan Fotokopisi,

e) İkametgahı ile İlgili Beyanı,

f)  Öğrenci Bilgi Formunu doldurunuz.

g)   ÖSYM Yerleştirme Belgesi (İnternet Çıktısı),

ğ)    Ön Kayıt Formu (İnternet Çıktısı),

h)  Sağlık Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri MYO öğrencileri için ayrıca tam teşekküllü bir hastaneden heyet raporu gerekmektedir.
ı) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu "Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri" Programını kazanan öğrencilerimizin herhangi bir tam teşekküllü devlet hastanesinden ÖSYM Kılavuzunda belirtilen 761. maddedeki* gerekli şartlara haiz olduğuna ve sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları gerekmektedir. Öğrencilerin aldıkları bu raporun mülakatta yanlarında bulunması gerektiği için raporun mülakat tarihinden önce alınması gerekmektedir.

i) ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr internet adresinde görülebilecektir. Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir. . (1992 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için Askerlik Durum Beyanı)

Kazanan adayları gösteren fotoğraflı sınav sonuçları adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir.
j) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri 

 

      
KAYITLA  İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :


a)   Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.
b)   Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Ancak aslının getirilmesi suretiyle üniversite tarafından onaylı örneği kabul edilir.

c)   Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.

d)   Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.

e)   Üniversiteler gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.
 2012-ÖSYS sonucunda herhangi bir yükseköğretim programına yerleşmeleri durumunda bu adayların kayıtları yapılacaktır. Ancak, bu durumdaki adayların askerlikleri tecil edilmiş ise askerlik tecil sürelerinin bitimine kadar kayıt hakkı kazandıkları programda eğitime devam edebilecek, tecil sürelerinin sona ermesi halinde askerlik erteleme haklarını kaybettiklerinden bu durumdaki adayların kayıtları dondurularak, askerlik hizmetlerini yaptıktan sonra eğitime devam edebileceklerdir.

NOT: Katkı payları Bakanlar Kurulu Kararı ile açıklanacak olup, bu seneki katkı payları henüz açıklanmamıştır. Hesap numaraları ve yatırılması gereken ücretler karar açıklandıktan sonra buradan duyurulacaktır


Yukarı Git
  Vize Meslek Yüksekokulu  
Çeviri özelliğinden yararlanmaya başlamak için lütfen bir dil seçiniz.